Her bireyi biraz tedirgin etse de günümüzde kulak delme işlemi Yenişehir Sağlık Merkezi’nde çok daha rahat ve ağrısız gerçekleştirilmektedir. Sağlık merkezimizde istersoğutucu sprey isterse uyuşturucu pomad ile ağrısız kulak delme işlemi yapılmaktadır.
Kulak delme işlemi çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Bu işlem her ne kadar basit görünse de steril bir ortamda yapılmazsa gerçekten ciddi olabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Öncelikle küpenin takılacağı yer belirlenip işaretlenmeli ardından kulak batikon ile silinmelidir. Sonrasında hiçbir şekilde ellenmeden bölgenin uyuşması sağlandıktan sonra küpe takma işlemi gerçekleştirilmelidir. Yenişehir Sağlık Merkezi’nde kulak delme işlemleri steril şartlar altında gerçekleştirilmektedir.
İşlem sonrasında takılan steril küpenin 7-10 gün kulakta kalması daha sağlıklı olmakta ve alerji riskini azaltmaktadır. Delme işleminin ardından 2-3 gün sonra Yenişehir Sağlık Merkezi’ne gelerek kontrol yapılması ve gün içinde birkaç kez küpelerin ileri geri hareket ettirilmesi gerekmektedir.